Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Jaké granty mohou čerpat kulturní instituce? Odpověď poskytl seminář Eurocentra Hradec Králové

12.06.2015

Knihovna města Hradce Králové přivítala tento týden ve svých prostorách zájemce o granty a dotace na projektu kulturního charakteru. Seminář, který přilákal více než třicet zájemců měl za cíl představit nějen dotační možnosti, které nabízí Evropská unie, ale i další fondy, a už na lokální či mezinárodní úrovni. Seminář se konal dne 11. června 2015 v prostorách víceúčelového sálu Centra celoživotního vzdělávání pod taktovkou Eurocentra Hradec Králové a informačního střediska Europe Direct Hradec Králové.

Zástupci z různých kulturních institucí (muzeí, středisek, galerií, knihoven, kulturních zařízení) měli na semináři možnost dozvědět se užitečné informace o možnostech podpory jejich kulturních aktivit a současně získat zajímavé kontakty od zástupců partnerských institucí.

Z prostředků Evropské unie budou v novém období podporovány zejména projekty, které budou mít dosah přes hranice České republiky, a nebudou tedy lokálního charakteru. Mezi příslušné programy patří například program Intereg V-A Česko - Polsko (bývalý operační program česko - polské spolupráce) či komunitární program Kreativní Evropa, který podporuje spolupráci kulturních institucí napříč evropskými zeměmi. 

"V novém programovém období budou možnosti podpory kulturních projektů z prostředků Evropské unie velice omezeny. Ti, kteří budou mít zájem na zisku finančních grantů se budou muset poohlédnout i po jiných zdrojích, a už na lokální, národní či nadnárodní úrovni" upozorňuje vedoucí Eurocentra Mgr. Renata Černilovská. Právě to byl důvod proč se organizátoři semináře nezaměřili pouze na evropské zdroje a do programu semináře zahrnuli také další grantové možnosti.

Pozvání na seminář přijal zástupce Mezinárodního Visegrádského fondu Gyorgy Varga i zástupci místní samosprávy, kteří informovali o příležitostech v krajských dotačních programech a finančních příspěvcích města Hradce Králové pro oblast kultury.

Prezentace ze semináře jsou k dispozici ke stažení na tomto odkazu

Fotogalerie

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty