Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Seminář Energetické úspory

08.03.2018

V prostorách Krajského úřadu Královéhradeckého kraje proběhl dne 6. března Seminář pro žadatele k Energetickým úsporám. Přestože se jednalo již o druhý seminář na téma energetických úspor pořádaný Eurocentrem Hradec Králové, byl o seminář velký zájem.

Seminář organizovala Eurocentra ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu, Státním fondem Životního prostředí, Státním fondem rozvoje bydlení, Krajským úřadem Královéhradeckého kraje a Centrem pro regionální rozvoj. Ve dvou blocích byly účastníkům představeny evropské dotační programy a národní programy, ze kterých je možné spolufinancovat opatření vedoucí k energetickým úsporám.

Mezi přednášejícími vystoupila Ing. Miroslava Zemanová, která informovala o programu IROP, konkrétně o snížení Energetické náročnosti v sektoru bydlení. Také zde zazněl příspěvek Mgr. Pavla Kavalíra ke Kotlíkovým dotacím v Královéhradeckém kraji, které jsou financovány z Operačního programu Životní prostředí. Paní Ing. Pavlína Burianová účastníky informovala o možnosti dotací k energetickým úsporám veřejných budov, také v rámci Operačního programu Životní prostředí. V druhé části zazněly příspěvky Ing. Reginy Dulavové, která prezentovala dva národní programy - Úspory energie s rozumem a program EFEKT. Celý seminář uzavřel Ing. Ota Hrabák s příspěvky k  národním programům Nová zelená úsporám a Dešovka. Během semináře měli účastníci možnost pokládat dotazy a o přestávce přednášející ochotně poskytovali zájemcům osobní konzultace.

Seminář se velmi vydařil a věříme, že všem účastníkům budou nově načerpané informace nápomocny při dalších krocích k čerpání dotací. Děkujeme všem přednášejícím, že přijeli do Hradce Králové předat účastníkům semináře užitečné informace o programech podporujících energetické úspory, a všem účastníkům přejeme hodně zdaru při podávání žádostí o dotace.

Podrobnější informace o dotačních možnostech a jednotlivých programech na podporu energetických projektů najdete v informačním letáku Ministerstva pro místní rozvoj ZDE a na webu www.dotaceEU.cz

Prezentace přednášejících je možné shlédnout v odkazech níže:

IROP - Snížení energetické náročnosti v sektoru bydlení

OP PIK - Zvýšení energetické účinnosti podnikatelského sektoru

OP ŽP – Energetické úspory veřejných budov

OP ŽP – Kotlíkové dotace

Programy EFEKT a Úspory energie s rozumem

Nová zelená úsporám a Dešovka

Program Panel 2013+

Autor článku: Eurocentrum Hradec Králové

Akce Eurocentra
Právě pro Vás připravujeme další akce.
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty