Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Staň se na den tvůrcem evropské politiky!
Datum 15.05.2014 09:30 - 15:30
Typ akce Ostatní
Místo akce Královehradecký kraj / Hradec Králové / Krajský úřad Královéhradeckého kraje, Pivovarské náměstí 1245, Hradec Králové / Asociace pro mezinárodní otázky, Eurocentrum Hradec Králové, Eurocentrum Pardubice, Informační střediska Europe Direct, Zastoupení Evropské komise v ČR
Popis akceJsi studentem střední školy? Vyzkoušej si na vlastní kůži, jak probíhá rozhodování o aktuálních evropských tématech. Zúčastni se spolu se svým spolužákem nebo kamarádem soutěžní simulace jednání Rady Evropské unie a Evropského parlamentu v Hradci Králové a staň se na jeden den evropským politikem. Vyhrát navíc můžeš zájezd do Bruselu a další ceny.

O co se jedná?

Vzdělávací projekt Staň se na den tvůrcem evropské politiky přiblíží žákům a studentům středních a vysokých škol interaktivním způsobem, jak probíhá rozhodování o aktuálních tématech na vrcholné evropské úrovni. Prostřednictvím soutěžní simulace jednání Rady EU a Evropského parlamentu se účastníci stanou na jeden den evropskými politiky hájícími zájmy jednotlivých členských zemí a politických frakcí.

Simulace se uskuteční formou jednodenních workshopů ve vybraných městech České republiky, a to v Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně, Olomouci a v Praze.

Proč se zúčastnit?

Účastníci simulací získají jedinečnou osobní zkušenost s politickým vyjednáváním a hledáním kompromisů na politické úrovni. Svými příspěvky a zapojením do diskuze mohou přímo ovlivnit podobu projednávaných legislativních aktů a prohloubit své znalosti o EU. Navíc se seznámí s aktuálními problémy projednávanými na evropské úrovni a utvoří si na ně vlastní názor. Dále získají jedinečnou možnost rozvinout své rétorické, vyjednávací a argumentační schopnosti ve společnosti spolužáků a studentů ze stejného regionu, potažmo celé České republiky.

V neposlední řadě mohou ti nejúspěšnější vyhrát zájezd do Bruselu a další hodnotné věcné ceny.

Pořadatel navíc účastníkům hradí veškeré cestování náklady spojené s účastí a občerstvení během celého dne.

Jak bude projekt probíhat?

Celodenní workshop pro středoškoláky bude rozdělen na dvě části. V prvním úseku budou nejprve krátce představeny simulované instituce a jejich jednací řády. V druhé části převezmou slovo samotní žáci v rolích zástupců členských států zprvu představí svá stanoviska k předem určenému legislativní aktu, který následně v rámci jednání pozmění, schválí či zamítnou.

Žáci se před samotným konáním akce seznámí s navrhovanou legislativou a budou mít k dispozici široké spektrum informačních zdrojů k danému tématu včetně naznačení problematických či sporných míst daného návrhu.

Jak se přihlásit?

Utvořte dvojčlenný tým a přihlašte se na e-mailu martin.mezensky@amo.cz

Přihlášku můžeš vyplnit ZDE.

Užitečné zdroje pro přípravu na soutěžní simulaci „Staň se tvůrcem evropské politiky“

 

Více informací naleznete na stránkách AMO, zeptat se na cokoliv můžete na Facebooku.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty